Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Што е длабоко извлекување?

Длабоко извлекување е процес на формирање лим во која лим празно е радијално вовлечен во формирање умре од механички дејства на удар. Процесот се смета за "длабоко" цртеж кога длабочината на составен дел надминува неговиот дијаметар

Какви видови на материјали се ARTMETAL работа со?

За длабоко цртање, материјал избори се многу широк и речиси сите комерцијални метали, обработени се достапни во лист или серпентина форма за длабоко извлекување. Главната материјал се користи, е од нерѓосувачки челик 200-400 серија. Други материјали ЦРС, часот, алуминиум, месинг, бакар се на располагање, исто така.

Кои се материјал дебелини ARTMETAL работа со?

0,1016 mm до 9,525 mm (004 "за да се 0,375")

Што толеранции ARTMETAL може да се постигне?

Со комбинација на умира и средно обработка може да се обезбеди толеранции до 0,00254 мм (.0001 ")

Кои се ARTMETAL способности средно операции?

прислушување, дупчење, заварување (ВИГ, МИГ, на самото место), PEM, обетка,-позицијата инсерции, возбудлив, монтажа, електро-полирање, механички полирање (камшиче, огледало), боени, песок детонација, Пасивација, засејување

Како можам да добијам понуда?

Можете да пратите барањето за прибирање на нас со цртежи или примероци или дури и нацрти со проценетата количина, ние ќе ви понуди во рок од 2 работни дена.

Што цртежи може ARTMETAL работа со?

JPG, PDF, DWG, DXF, чекор, IGS, итн.

Што е начин на плаќање на ARTMETAL е?

може да се преговара

Како можам да платам?

T / T, L / C, D / P, Western Union, итн Ние ги користиме на увозот и извозот агент за да добијат документи за плаќање и превозот се издава на име на нашиот агент. Ние работиме со нашите клиенти во странство во текот на годините (Нашата основна дејност е производство и изработка).

Како може Artmetal гарантира квалитетот?

Artmetal е ISO9001 сертификат, опремени со state-of-the-art машини и има квалификувани работници, искусни инженерски тим да се грижи за секој чекор на производството. Ако имаме квалитет прашање, ќе се поправи или замени производи или рефундирање на вашите исплати.

Сакаат да работат со САД?


WhatsApp Online Chat !